Cüneyt Arkın'ın gençlik fotoğrafı olay oldu

MAGAZİN
30-04-2021 10:58   Güncelleme : 30-04-2021 11:03

Yeşilçam'ın usta ismi Cüneyt Arkın, 1960'lı yıllarda çekilen bir fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. Arkın, ardından o karenin hikayesini anlatmayı da ihmal etmedi. Arkın'ın paylaşımı kısa zamanda sosyal medyada büyük beğeni topladı.

Cüneyt Arkın'ın gençlik fotoğrafı olay oldu

Türk sinemasının efsane oyuncularından Cüneyt Arkın, 1960'lı yıllarda Bebek Koyu'nda çekilen bir fotoğrafını 643 bin takipçisinin bulunduğu Instagram hesabından paylaştı. 

Takipçilerine nostaljik bir yolculuk yaptıran 83 yaşındaki usta oyuncu paylaşımına, "İstanbul Bebek Koyu, 1960'lı yıllar... #Tbt" notunu düştü. Arkın'ın paylaşımı kısa zamanda yaklaşık 50 bin beğeni aldı.

Cüneyt Arkın sosyal medyada büyük beğeni toplayan paylaşımında, 60'lı yıllarda yaşadığı zor günleri şu sözlerle anlattı:

“Bu paylaşımın altına çok iyi yaşadınız demişsiniz öyle tabii.

Anlatayım fotoğrafın çekildiği dönemi fakülte yıllarımdı hep çalıştım. İstanbul’da Tıp Fakültesi’nde okurken ilk iki yılımı Sirkeci’de bir otel odasını iki inşaat işçisiyle paylaşarak geçirdim. Ders zamanı okula gider, kalan zamanda da onlarla inşaatlarda çalışırdım. Bir yanda anatomi dersi, öte yanda inşaat işçiliği.

Stajımı yaptıktan sonra az çok hasta tedavi edebilir duruma geldiğimde hocam Cihan Abaoğlu beni evlere hasta bakıcı olarak göndermeye başladı. Hastanın başında 24 saat bekleyip, acil durumda müdahale etmekti görevim. Fakat tabii yeri geldiğinde adamı tıraş da ediyordum, altını da temizliyordum.

Ayda burs parası olarak 60 lira alırdım. Hasta bakıcı olarak bir eve gittiğim zaman ise günde 15 lira kazanıyordum. Ama ev sahiplerinin artık yemeklerini önüme koymaları çok ağrıma giderdi. İlk paramı aldığımda fırına koşup paranın hepsiyle ekmek aldım. Çiğnemeden yuttum, patlayana kadar yedim. Sonunda da kustum.

Ekmekleri görünce açlık korkumu yeniyor, huzur buluyordum. Yıllar sonra bile kaldığım otel odalarında baş ucumdaki komodinin üzerine bir somun ekmek koyar ancak ona bakarak uyuyabiliyordum...”